Щодня на Полтавщині почали виявляти менше хворих на коронавірус

Раніше фіксували захворювання на коронавірусну інфекцію у 300-500 осіб за добу, то тепер цей показник менший за 200.

За інформацією Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА, про це розповів Директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лисак.

Стан запобігання поширенню гострого респіраторного захворювання COVID-19 у регіоні обговорили на нараді в голови облдержадміністрації, учора, 25 січня.

 

Віктор Лисак поінформував, що на Полтавщині стали менше фіксувати хворих щодоби.

Він, також, відзначив, що у палатах інтенсивної терапії зараз знаходяться 72 людини, на кисневій підтримці за допомогою апаратів ШВЛ – 29 осіб. Із загальної кількості ліжок для пацієнтів із COVID-19 та підозрою на коронавірус 84 % забезпечені киснем.

Очільник Департаменту охорони здоров’я наголосив, що попри завершення посиленого карантину потрібно дотримуватися встановлених рекомендацій і вимог і обмежень «помаранчевої зони».

Як він зазначив, з початку карантину в області зафіксовано 42404 підтверджені випадки коронавірусної хвороби. Наразі 36793 пацієнти одужали, продовжують лікування 4750 людей. Збільшується кількість тих, хто одужав, зменшується число хворих.

Проте, за його словами, зараз розпочався новий випробувальний період адже відкрили школи, де можливий ріст захворюваності на ГРВІ.

Тому керівники закладів освіти, очільники РДА й органів місцевого самоврядування мають звернути увагу на методичні рекомендації щодо дотримання протиепідемічних заходів у школах. Наявність дезінфекційних засобів, обробка приміщень та інші вимоги мають бути своєчасно виконані.

Віктор Лисак додав, що у двох лікарнях у Диканьці й Лубнах потрібно поліпшити стан забезпечення засобами індивідуального захисту. Нині там він становить до 60%. Загальний відсоток по області – 80.