Що заважає рости Вашій зарплаті: 8 найчастіших причин

1. Соромитеся просити підвищення
Компанії найчастіше вигідно платити вам менше, тому ініціатива в цьому питанні повинна виходити від вас. Можливо, начальство просто не в курсі, що вам пора підняти зарплату. Не бійтеся говорити про це, але робіть це правильно: завжди приводите вагомі аргументи.

Як це виправити: Заплануйте розмову з начальством, вибравши відповідний час. Складіть план розмови, зазначивши в ньому всі ключові моменти, щоб нічого не упустити.
Обов’язково продумайте аргументи, які доведуть підвищення вашої зарплати. Це може бути перевиконання плану, розширення повноважень, ситуація на ринку і так далі. Всі вони повинні бути об’єктивними, ніяких «мені здається» і «фахівці мого рівня зазвичай коштують більше».
Підкріплюйте свої слова фактами і цифрами. Також визначте, наскільки більше ви хочете отримувати, і назвіть конкретну суму.

2. Вже просили підвищення, не навівши вагомих аргументів
Той самий випадок, коли минулого разу ви не обгрунтували необхідність підвищення зарплати. Начальство і донині думає, що ви його просто не заслужили. Тому вам потрібно переконати начальника. Будьте готові до того, що це буде непросто.
Як це виправити: Як і в попередньому випадку, складіть план і продумайте аргументи. На цей раз у вас немає права на помилку – всі доводи повинні бути залізобетонними і спрацювати на вашу користь.

3. Не підвищуєте кваліфікацію
Спеціаліст, який не розвивається, не може претендувати на підвищення зарплати. У більшості галузей специфіка роботи змінюється дуже швидко, ви повинні постійно залишатися в темі.
Як це виправити: Пройдіть курси підвищення кваліфікації, відвідайте семінар, почитайте спеціальну літературу і подивіться навчальні відео. Добре, якщо у вас буде підтвердження отриманих знань, наприклад сертифікат або рекомендація викладача.

4. Боїтеся розширювати свою зону відповідальності
Те, що ви добре виконуєте свої щоденні обов’язки, не привід платити вам більше. А ось якщо ви не боїтеся брати на себе нові функції, показуючи свою зацікавленість в кінцевому результаті і готовність рости, – інша справа.
Як це виправити: Закривайте непрямі завдання (ті, в яких ви компетентні, але які не входять до вашу зону від відповідальності), самостійно приймайте рішення і виконуйте менеджерські функції. Останнє дозволить вам вирости з рядового фахівця в керівника, і ваша зарплата має всі шанси збільшитися в два-три рази.

5. Мовчите про те, що обсяги роботи зросли
Коли ви влаштовувалися на роботу, в коло ваших обов’язків не входило все те, що ви сьогодні робите. Не бійтеся сказати про це керівництву.
Як це виправити: Поговоріть з начальством, розкажіть, що тепер робите більше. Однак це не повинно бути схоже на претензію. Ні, ви не проти більше працювати, не вимагаєте, щоб з вас зняли нові завдання. Вам цікаво розвиватися і приносити компанії велику користь, але ви хочете більше отримувати. Тут пряма залежність, і про це треба говорити. Нормальний керівник зрозуміє, що прийшов час підвищити вам зарплату.

6. Начальник не в курсі, що ви стали працювати ефективніше
Продажі зростають, клієнти задоволені, компанія отримує більше грошей. Начальству це влаштовує, і воно не завжди хоче вникати, чому ж так відбувається.
Не бійтеся говорити, що ви теж вплинули на такий стан справ. Особиста ефективність кожного співробітника – запорука успіху компанії в цілому.
Як це виправити: Підготуйте звіт про свою роботу за останній місяць. Так ви наочно представите керівництву результати (виконання плану, досягнення KPI), і пропозиція про підвищення зарплати буде цілком логічним.

7. Ви досягли стелі зарплати на цій позиції в цій компанії

Ситуація, яка вимагає кардинального рішення. Розмови з начальством про підвищення окладу тут безсилі, адже у зарплати є своя межа. Переступати його вигідно вам, але не компанії. Пам’ятайте про це.

Як це виправити: Тут є два шляхи: змінити роботу або претендувати на підвищення у цій же організації. Якщо ви вибрали перший, складіть резюме, вивчіть ринок і підшукайте найцікавіші варіанти. У другому випадку поговоріть з керівництвом, описавши ситуацію, і разом спробуйте знайти для вас нове місце.

8. Ваша зарплата і так вище ринкової
Хотіти більшого в цьому випадку марно, а ось спуститися з небес на землю не завадило б. У гонитві за більш високою зарплатою ви ризикуєте втратити ту, яка у вас є, що про неї інші фахівці тільки мріють. При цьому у вас немає ніякої гарантії, що ви зможете після відновити свої доходи.
Як це виправити: Вимагати більшого в цій компанії нерозумно. Але якщо вам з яких-небудь причин все ж необхідно підвищити доходи, то виходьте на інші ринки (наприклад, шукайте роботу в західній компанії).

Джерело. Гадяцька міськрайонна філія Полтавського обласного центру зайнятості