Що можна і потрібно посадити на грядці до кінця червні

Думаєте, що час посадок вже закінчився? Не зовсім. Розповідаємо, що можна посадити до кінця червня, якщо щось не зійшло або загинуло, інформує Ukr.Media.

Зелень і салати

У червні можна сміливо садити зелень: кріп, зелену цибулю, базилік, цибулю-шалот, салатні суміші і шпинат. Коли перша зелень вже відійде, у вас буде готова друга хвиля. Якщо ви живете за містом, можна робити грядку-конвеєр, тобто висаджувати кожні два-три тижні нову пару зелених рядів. Тоді у вас все літо буде свіжа зелень.

Морква

Досвідчені дачники навіть рекомендують садити моркву саме в червні. Кажуть, що так вона буде краще зберігатися взимку. До того ж шкідники до червня сильно знижують свою активність.

Редис

Посіявши зараз редис, ви теж отримаєте другу хвилю врожаю, потрібно тільки правильно вибрати сорт з урахуванням тривалості світлового дня. Річ у тім, що не всі сорти редиски (та й інших овочевих культур) витримують довгий світловий день і жарку погоду. Шукати треба саме такі.

Квасоля, зелений горошок

Ці дві культури ростуть дуже швидко, так що ще встигнуть порадувати вас хорошим урожаєм до кінця літа. Що стосується стручкової квасолі, то взагалі не обов’язково чекати, поки вона дозріє. Чим молодші і ніжніші стручки, тим смачніші вони в тушкованому вигляді.

Огірки

На початку червня можна посіяти кілька лунок огірків. Вони принесуть плоди до кінця літа — початку осені, в той час як більш ранні кущі вже почнуть відходити і страждати від різних хвороб.

Фенхель

Любителі фенхелю радять висаджувати рослину ближче до кінця червня, коли світловий день вже починає спадати. Фенхель любить спеку, але велика кількість сонця призводить до того, що пагони його витягуються, тому краще фенхель притіняти.

Гарбузи, кабачки і патисони

Можуть знаходитися в ґрунті майже до жовтня, так що встигнуть визріти до холодів.

Розсада

Раніше вважалося, що розсаду теплолюбних культур потрібно висаджувати на грядки не пізніше 10 червня. Перець, томати, баклажани, капусту та інші теплолюбні овочі саджали в ґрунт тільки влітку, оскільки до цього часу були можливі поворотні заморозки. Зараз клімат сильно потеплішав, і стало заведено висаджувати розсаду в травні, але це не означає, що в червні цього робити не можна. Можна і навіть потрібно!

Загальні правила

У червні безглуздо висаджувати пізні сорти. Вони не встигнуть дозріти. Підійдуть тільки середньо і ранньостиглі.

Доглядати за посадками потрібно буде трохи інакше. Річ у тім, що в травні в ґрунті ще є запас вологи, а на початку літа сходам потрібен рясний полив, бо в цей період встановлюється спека і сходи страждають від нестачі води. Якщо ви живете на дачі, поливати рослини потрібно буде щодня, а якщо приїжджаєте тільки по вихідних днях, доведеться поливати рясно і мульчувати грядки травою або сіном, щоб волога довше зберігалася в ґрунті. Робити цього не доведеться, звичайно, якщо будуть йти дощі.

Полоти у червні потрібно особливо ретельно, оскільки в цьому місяці всі рослини борються за життя, і у бур’янів також підвищується життєва активність. Тільки прополювати грядки потрібно не з сапками і плоскорізами, а вручну. Інструменти обрізують корені і множать бур’яни, тому вони з’являються знову в ще більших кількостях.

Джерело.