Що не можна робити сьогодні, в день Григорія Богослова

Цього дня потрібно робити добрі справи, кажуть в народі

7 лютого вшановують Григорія Богослова, якого вважають одним з прабатьків християнства. Спадщина святого Григорія складається з 243 послань, 507 духовних віршів і 45 проповідей.

Святитель Григорій вів строгий подвижницький спосіб життя: ходив босими ногами, мав тільки один застарілий одяг, спав на голій землі або на ложі з гілок під прикриттям лахміття; їжею для нього служили хліб і овочі, питвом – вода, до якої він іноді домішував трохи оцту.

Мощі святого зберігаються в константинопольському Патріаршому Соборі Святого Георгія (Юра) в Стамбулі.

Саме за погодою 7 лютого передбачали погоду на наступний рік. Вважалося, що на Григор’єв день можна заглянути не тільки на місяць або навіть на сезон вперед, але і набагато далі. Також робили добрі справи – вважалося, що цього дня вони обов’язково повернуться людині. Однак важливо було робити добру справу потайки, оскільки Богу все видно, а хвастощі не вітаються. З цього приводу говорили: “Господь і так всі добрі справи бачить”.

Оскільки, за народним календарем, напередодні (на Ксенію) відзначалася “Полузимниця”, або середина зими, то на Григорія чекали повороту до весни. Так і говорили: “Ксенія Григорія квапить, щоб весну не упустив, сонечко на даху посадив”.

День Григорія Богослова: що не можна робити:

Не можна 7 лютого стригти нігті, плюватися і стригти волосся.

Чим більше добрих справ зробиш цього дня, тим більше шансів на порятунок душі після смерті. Але не можна хвалитися добрими справами, інакше вони не зарахуються.

Варто бути акуратніше зі словами – вважається, що все сказане збувається