Що обіцяють українцям Порошенко та Зеленський: порівняння програм

До другого туру виборів президента офіційно виходять нинішній глава держави Петро Порошенко та шоумен Володимир Зеленський.

За законом, разом із заявою про участь у вибори кандидати подавали свою програму. Вона має бути викладена українською мовою, обсягом 12 тис. друкованих знаків.

Gazeta.ua нагадує позиції кандидатів-учасників другого туру щодо найважливіших питань:

Війна з Росією

Зеленський: предметом перемовин не може бути здача національних інтересів і територій.

Порошенко: створення системи протиракетної та протиповітряної оборони. Модернізація армії і флоту.

Внутрішня політика

Зеленський: усі питання вирішувати референдумами і закріпити це законодавчо, вибори до парламенту проводити за відкрити списками. Відремонтувати дороги і збудувати аеропорти у кожному обласному центрі, а всі державні послуги перевести в онлайн.

Порошенко: продовжувати децентралізацію і нарешті запустити Антикорупційний суд.

Зовнішня політика

Зеленський: рух України до НАТО.

Порошенко: у 2023 році подати заявку до Євросоюзу і отримати план дій щодо членства в Альянсі.

Економіка

Зеленський: кожній дитині право накопичувати на своєму рахунку частину від реалізації державою природніх благ (надра, землі тощо), а після досягнення повноліття віддати ці накопичення як стартовий капітал. Сортування та переробка сміття, відмова від пластику.

Порошенко: зосередження на розбудові трьох галузей: АПК – розвиток переробних підприємств; ІТ – збільшення продуктів під брендом Made in Ukraine, високотехнологічні галузі з високою доданою вартістю – авіабудування, космічна галузь, суднобудування та оборонно-промисловий комплекс.

Аграрна політика

Зеленський: формування прозорого ринку землі. Контроль за вирубкою лісів, забрудненням річок та виснаженням чорноземів.

Порошенко: жодного слова про ринок землі (Порошенко – власник великого агрохолдингу, а крупним гравцям ринку АПК вигідна заборона на продаж землі).

Фіскальна політика

Зеленський: запровадження одноразової “нульової декларації” для бізнесу. Кожен бізнесмен за 5% зможе задекларувати та легалізувати свої доходи. Отримані кошти направити на зменшення тарифного навантаження для малозабезпечених. Заміна податку на прибуток податком на виведений капітал.

Порошенко: заміна податку на прибуток податком на виведений капітал.

Соціальна політика

Зеленський: перехід від солідарної до накопичувальної пенсійної системи. Монетизація пільг і субсидій.

Порошенко: підвищити пенсії і виплати багатодітним сім’ям.

Медицина

Зеленський: перехід до страхової медицини. Малозабезпечені на базовому рівні будуть застраховані за рахунок держави. Скасування видачі додаткових дозволів для ліків в Україні, якщо вони пройшли реєстрацію в ЄС та США. Введення обов’язкового щорічного безкоштовного медичного обстеження.

Порошенко: масштабна програма ремонту медзакладів, завершення медреформи.

Освіта

Зеленський: принцип “гроші ходять за талановитим студентом”. Кожен шкільний геній отримає освітній ваучер, який зможе витратити на навчання у будь-якому обраному ним закладі вищої освіти. Відкриття українського ринку для іноземних закладів освіти.

Порошенко: залучення до роботи в школи носіїв англійської мови.