Що робити в лютому в саду, на дачі та у квітнику

Останній місяць зими чудовий час для підготовки до нового дачного сезону.

Лютий — непередбачуваний місяць. Від нього можна очікувати як снігопадів і хуртовин, так і відлиги і теплої сонячної погоди, інформує Ukr.Media.

Саме в цьому місяці природа починає підготовку до весни, хоча на перший погляд це може бути зовсім непомітно. Але роботу в саду та дачі можна знайти навіть і в цей період.

Роботи в лютому на дачі — насіння і розсада

У лютому можна починати висаджувати розсаду. Але перед посадкою незайвим буде перевірити термін придатності насіння, особливо, якщо воно було зібране власноруч.

Насіння огірків, томатів і буряків найпрактичніші, оскільки при правильному зберіганні вони придатні близько 10 років. Насіння капусти, редиски і базиліка зберігають схожість 5 років, а насіння моркви, перцю, кропу та цибулі — 4 роки.

На початку лютого можна висадити насіння кореневої селери, а в середині — насіння перцю і баклажанів.

Протягом місяця можна сіяти цибулю. В кінці лютого можна посадити насіння петрушки.

Роботи в лютому в саду — дерева і кущі

Урожай кущів і дерев безпосередньо залежить від того, наскільки сумлінно були проведені роботи в лютому на дачі. Якщо місяць видався сніжний то варто прибрати сніг з гілок дерев і чагарників, а також ущільнювати сніг навколо стовбурів дерев, щоб захистити кореневу систему рослин від несподіваних морозів.

Але лютий може бути і зовсім безсніжним, тому необхідно подбати про багаторічні рослини, укривши їх будь-яким підручним матеріалом — соломою, хмизом або іншим підручним матеріалом.

Гризуни можуть серйозно зіпсувати дерева, тому що харчуються їх корою. А це може позначитися на врожаї рослин. Щоб захистити дерева від зайців, мишей та інших, досить здійснити побілку — запах хімікатів відлякаю цих непроханих гостей. Якщо ж від гризунів використовувався інший метод захисту, то слід перевірити його надійність.

Актуальною проблемою саду залишаються шкідники, які формують свої гнізда в листочках, що залишилися на деревах з осені, незібраних плодах, в корі і на гілках. Від них треба позбавлятися шляхом руйнування їх гнізд та зрізання уражених ділянок. Якщо є гілки, уражені інфекцією, їх треба спалити.

Також не варто забувати і про птахів, які є незмінними помічниками в боротьбі зі шкідниками. Щоб їх залучити на допомогу, достатньо спорудити годівницю і регулярно її наповнювати.

Коли в лютому наступають теплі дні, то обов’язково слід обприскати кущі та дерева засобами від шкідників. Також можна зробити обрізання, зрізати живці для щеплення.

Для кращого росту ягідних чагарників можна зрізати старі і слабкі гілки. Корисно буде обрізати кореневі порослі, очистити кору від комах. Молоді саджанці кущів починають готувати до посадки.

Особливої уваги заслуговує виноградник. Важливо стежити за тим, щоб в теплу погоду його кореневища не запріли Тому, по мірі необхідності, потрібно провітрювати ґрунт, а іноді і зволожувати. Також в лютому готують живці винограду, готують контейнери для розмноження.

Роботи в лютому на дачі у квітнику

На початку місяця можна ретельно опрацювати дизайн майбутнього квітника, обрати відповідні квіти, виходячи із загальних характеристик. Тут важливо враховувати період цвітіння, висоту квітки, примхливість, вимоги до ґрунту, а також зовнішній вигляд (форму листя, колір пелюсток в бутоні).

У лютому можна сміливо починати пророщувати бульби жоржин. Але при цьому важливо дотримуватися інструкцій по вирощуванню.

Також в лютому сіють деякі однорічні квіти — сальвії, пеларгонії, гвоздики Шабо. Насіння цих квітів необхідно попередньо замочити, після чого дочекатися його набухання. Потім потрібно висипати їх у добре дренований ґрунт, а після проростання — пересадити у квітник.

Інші роботи у лютому в саду і на дачі

Утворення крижаної кірки — головна небезпека для всіх рослин у лютому. Тому, під час танення снігу, незайвим буде зробити на ділянці стік. Якщо відлига встановилася надовго, але потрібно прибрати укриття з багаторічних рослин (листя, солому, хмиз ), щоб їх коріння не зіпріли.

Джерело.