Яке свято 11 червня: чого не можна робити в цей день

В цей день віруючі православної церкви вшановують пам’ять преподобномучениці Феодосії Константинопольської, діви. Назву «Колосяница» свято отримало за те, що з цього дня починає колоситися жито. Є ще одна назва дня – «Гречишница». День в народі також звався «Феодосія», «Рискунья», «Колосава». Згідно з церковним календарем, цього дня віруючі згадують сповідника Микиту і єпископа Мелитинського – Євтихія.

Феодосія жила в 8 столітті в Константинополі, але в 7-річному віці мама віддала її в жіночий монастир. Коли Феодосія стала повнолітньою, то віддала всю свою спадщину монастирю, а собі залишила тільки трохи грошей, срібла і золота. Також вона захищала священні зображення, які наказував знищувати Лев Ісавр, правитель. Одного солдата, який зазіхав на ікони вона вбила з сестрами, тому їх стратили.

Чого не можна робити 11 червня
В цей день не можна білити полотна, якщо зацвіло жито. Дітям не можна кататися на гойдалках і скакати на дошках. Вважається, що земля важка і їй завдадуть шкоди стрибки. Також не можна залишати дітей без нагляду, а чоловікам виходити в поле, тому що може заманити Полудениця і закружить у своєму хороводі.

Народні прикмети на 11 червня

Приказки та прикмети на Вознесіння 2019
Якщо 10 червня тиха погода, – прикмета до урожайного року.
У день Микити Гусятника над лісом темно-блакитне повітря, – прикмета до тепла.
Мурашок біля мурашника багато, – до погожої погоди.
Якщо 10 червня горобці веселі, – значить, день буде теплий.
Пахне сильно вранці скошеною травою, – очікується злива.
10 червня багато ос літає, – прикмета, що буде сонячний день.
Очікується дощова і вітряна погода, якщо ящірки в день Євтихія виповзли на сонечко погрітися.
Народжені в цей день – люди старанні. Вони вважаються майстерними ювелірами.