Яке свято 21 червня: чого не можна робити в цей день

Сьогодні день літнього сонцестояння, а в церковному календарі це день вшанування пам’яті великомученика Феодора Стратилата, Гераклійського. Інші назви свята: «Федір», «Федоров день», «Гнойовик», «Толока». Кододезником день прозвали через те, що, як правило, 21 червня вибиралося місце для майбутніх колодязів. Також на Федора (Феодора) було прийнято удобрювати землю гноєм. Звідси і друга поширена назва дня – Гнойовик.

Святий зазнав дуже багато катувань за наказом царя Лікінія, який був гонителем християн. Згідно з переказами Феодор помер на хресті. Ангели забрали його душу і піднесли на Небо. Але є й інша версія про його життя. У ній говориться, що Феодор боровся з жахливим змієм і здобув перемогу. Але на Русі його вважають покровителем православних воїнів.

Чого не можна робити в день літнього сонцестояння 21 червня

Цю ніч вважають магічною, сни і реальність важко відокремити один від одного. Але особливо сильні захисна, цілюща й любовна магія. Відкриваються двері в інші світи, тому варто бути обережніше з усім цим, якщо не знаєте, краще не займатися подібним.

Також сьогодні не можна стояти спиною до сонця або тикати на нього пальцем. Вночі спати заборонено, інакше ви просто проспите своє щастя. У день літнього сонцестояння ще краще не сваритися і не скандалити.

Народні прикмети на 21 червня

Багато роси – до ясної погоди та гарного врожаю конопель і льону.

Ранковий грім – до негоди. Гуркоче в різних місцях, значить похолодає і можливий град.

Грозовий день – поганий сінокіс.

Якщо ввечері хмари стали гущі і змінили колір на свинцевий – вночі буде негода.

Птахи замовкли, значить через три години почнеться гроза.

Крики лебедів ввечері обіцяють швидкий дощ, прогнозує похолодання зозуля на сухому дереві, а тепло – зеленіючі болота.

 

Народжені 21 червня володіють даром шукача.