Яке свято 7 червня: чого не можна робити в цей день

Що ні в якому разі не можна робити в це свято, яке відзначали ще наші предки

Православна Церква у цей день згадує третє знайдення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна. Інші назви свята: «Іван-гусятник», «Гусятник», «Іванів день». Медвяними росами день прозвали за те, що нерідко ранкові опади 7 червня бувають солодкими, з медовим присмаком. У цей день люди зверталися до святого Івана Предтечі з проханням захистити поля і городи від медвяної роси.

Третє знайдення голови святого Іоанна відбулося в 850 році в Команах. Раніше, в 9 столітті його мощі християни сховали від іконоборців, які хотіли знищити реліквію, а от коли останки знайшли невідомо. Але є джерела, в яких говориться, що саме в цей день їх доставили в придворну церкву імператора Візантії.

Чого не можна робити 7 червня
Дітям не можна бігати босоніж по траві, є повір’я, що хто ступить на траву, то захворіє дуже серйозною хворобою. А худобу можна виганяти на пасовище тільки після того, як роса піде, тому що вона може погубити тварин. Котам теж протирають лапки на всяк випадок.

Крім того, сьогоднішній день не підходить для операцій на печінці. Не можна прополювати моркву і цибулю. А подружжю краще відмовитися від близькості, тому що дитина, яка була зачата в цей день, виросте не дуже розумною і ледачою. Якщо сьогодні захворієте, то хворіти будете довго, але точно одужаєте.

Народні прикмети на 7 червня

Скільки вранці роси, стільки буде льону і конопель.

Пізно зацвіла горобина – осінній сезон буде довгим і дощовим.

На горобині багато цвіту– вродить льон і овес.

З цього дня примічали, який буде врожай грибів. Якщо йшов дощ, то вважалося, що серпень буде холодний, і грибів у лісі не знайдеш.

Народжені 7 червня, як правило, доживають до глибокої старості. Вони володіють секретом довголіття, хоча часом і самі не розуміють у чому він полягає. Носити їм слід сапфір.