Яким буде 2020 рік і що нового він готує для українців

Вчитися, працювати і навіть святкувати у 2020 доведеться вже трохи по-іншому.

Стара цифра при народженні

Якщо людина вирішить з’явитися на світ 2020 року, її мамі дадуть 41 тисячу гривень – ця цифра незмінна з 2019 року. Та отримати ці гроші можна не одразу. Спочатку – 10 тисяч, решту суми виплачуватимуть по 860 грн щомісяця впродовж 3 років.

– Ми фокусуємося на певних категоріях – дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Це буде достатньо серйозне підвищення, яке ми плануємо почати вже в наступному році, – каже заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко.

Освіта по-новому

Ті, хто піде до школи 2020-го, не будуть проходити співбесіди та обирати собі шкільну форму. Зате школярі матимуть електронний учнівський квиток. Оцінки казатимуть особисто, а не на весь клас.

Наступного року російськомовні школи перейдуть на українську мову навчання, та з можливістю вчити російську мову і літературу. Рік 2020-й оголосили роком математики.

– Маємо окрему субвенцію для кабінетів природничо-математичних дисциплін і стем-лабораторій і оце нове, що буде створюватись. Стем-лабораторії дозволять використовувати проєктний підхід до вивчення тем, – каже заступниця міністра освіти і науки України Любомира Мандзій.

Гострі інфаркти, інсульти, пологи, неонатальна допомога – профінансовані

Хворіти 2020-го не радимо, як і будь-коли. Але якщо вам раптово стане зле – приїде швидка, незалежно від того, чи є у вас декларація із сімейним лікарем. Держава оплатить екстрену медичну допомогу і шпиталізацію. 2020 року планують закупити 470 машин швидкої допомоги і відкрити мінімум 25 відділень екстреної допомоги. Ключ до отримання планової медичної допомоги — все ж таки декларація із сімейним лікарем. Також 2020 року вдвічі більше грошей, ніж нинішнього, передбачено і на програму “Доступні ліки” – понад 2 млрд грн.

– Гострі інфаркти, інсульти, пологи, неонатальна допомога. Це все буде профінансовано для всіх закладів, котрі мають контракт з НСЗУ, маємо 6 видів діагностики, котра буде повністю оплачуватись. На сьогодні 113 млрд виділено на охорону здоров’я – 72 йде на службу здоров’я на охорону послуг. А також підготувати заклади і фахівців для проведення трансплантації органної, – додає міністерка охорони здоров’я України Зоряна Скалецька.

Нові штрафи для водіїв

Якщо ви – власник авто, одразу після святкування Нового року не поспішайте сідати за кермо. В Україні 2020 року посилять штрафи для нетверезих водіїв. Порушникам загрожує від 17 до 34 тисяч гривень штрафу, а штраф за повторне правопорушення досягне 51 тисячі гривень і позбавлення прав. Вони до речі, наступного року стануть електронними – посвідчення водія можна показати поліції просто в смартфоні.

Здорожчають цигарки

Підвищення акцизного податку на тютюн у 2020, ймовірно, підніме ціни на ці продукти на десять-п’ятнадцять гривень. Алкоголь теж підскочить у ціні, тому зустрічати 2021 Новий рік буде ще дорожче.