“Якомога швидше” – Аваков виступив за повний локдаун і назвав його термін

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков виступає за запровадження радикального локдауну в Україні на 3-4 тижні.

Про це він сказав в ефірі телеканалу “Україна 24”. Зараз потрібно вирішити питання з компенсаціями для бізнесу і терміново посилювати карантин, вважає міністр.

“Моя точка зору – необхідно вводити локдаун якнайшвидше тривалістю 3 або 4 тижні. Йдеться про системні і великі ризики для здоров’я наших людей. Потрібно негайно ввести локдаун, перервати ланцюжок інфекції і піти від ситуації, коли в нас понад 200 смертей щодня”.

Україні не підходить італійський варіант локдауну, де вводилися жорсткі обмеження в певних регіонах, у залежності від епідситуації, зауважив Аваков.

“У нас немає ситуації, щоб десь було добре, а десь погано. У нас всюди ситуація приблизно однаково негативна. Я вважаю, що заповненість лікарень на 70 відсотків – це грань катастрофи. Коли медична система завалиться, буде пізно реагувати. Тому діяти потрібно прямо зараз. Державі важко. Бюджет в катастрофічному стані, але і ризики такі, що зараз потрібно ухвалювати серйозні рішення. Моя точка зору – радикальний локдаун негайно, не менше 3 тижнів”.

Чиновник сподівається, що до Нового року Україна виходитимемо з локдауну в гарному настрої і з хорошими цифрами.