Якісно і доступно: як працює медицина в Гадяцькому районі

Здоров’я і життя людини — найбільша цінність. Саме тому, галузь охорони здоров’я ми визначили як головний пріоритет.

За рівнем і якістю послуг та темпами реформування галузі — наш район один і перших і найкращих в країні. Ми відбудовуємо, реконструюємо та вдосконалюємо медичні заклади усіх рівнів. Одночасно — впроваджуємо ІТ-технології та інші важливі нововведення у роботу лікарів. Для цього створили власну інформаційну систему «Електронний пацієнт», якій немає аналогів межах країни. Делегації з різних регіонів України неодноразово приїжджали переймати наш досвід в напрямку впровадження телемедицини.

Наші досягнення репрезентували і під час засідання Ради регіонального розвитку в Полтавській області. Напрацювання Гадяцького краю відзначив Віце-прем’єр-міністр України, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Важливим заходом, на якому також аналізували передовий гадяцький досвід, став Форум «Школа Сімейного Лікаря». Зібрання провідних фахівців, присвячене питанням реформування галузі охорони здоров’я, відбувалося за участі Президента України ПетраПорошенка, який ініціював важливі перетворення, зокрема програму Доступної медицини на селі.

Президент України Петро Порошенко ініціював програму якісної і доступної медицини

На Форумі продемонстрували всі можливості телемедицини в Гадяцькому районі. Причому, на конкретному прикладі — Сарської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини.

Сарська амбулаторія

Презентували, як функціонує медична система в режимі онлайн, як підєднатися до системи «Електронний пацієнт», як працюють фахівці первинної та вторинної ланок надання медико-санітарної допомоги, як вибудований чіткий та злагоджений алгоритм роботи на рівні фахівців сімейної медицини, поліклінічної та стаціонарної допомоги району. Проте найголовніше — показали, як за допомогою електрокардіографа «Тредекс» та планшета, що входять до сумки-укладки сімейного лікаря, зробити пацієнту кардіограму й направити її для консультації в Полтавський обласний клінічний кардіологічний диспансер або Інститут кардіології імені М. Д. Стражеска.