Як гадячанин у Київ їздив по “вигране” авто: історії шахрайств від місцевих жителів

«Замовила куртку джинсову б/у за 250 грн. Коли прийшла на пошту забирати посилку, то відразу здогадалася, що щось не те. Адже пакунок був занадто легкий. Прийшла додому, розпакувала, а там – порване на дрібні шматки ганчір’я. Чесно, засмутилася. Краще б, нічого взагалі не пересилали. Хотіла знайти продавця, щоб просто хоча б детальніше глянути на його профіль на ОЛХ. Але він, звичайно ж, зник».

 

«Знайшла автокрісло за 1100 грн. Подзвонила до продавця. Кажуть, оформляйте доставку ОЛХ. Я спочатку не знайшла цієї функції. Передзвонила ще раз. Він каже, зараз я кину посилання на доставку. Я перейшла, оформила її. ОЛХ-доставка – це така послуга, яка оплачує товар продавцю тільки тоді, коли покупець забере посилку на пошті. З мене знялися кошти. Я йому пишу, а він відповідає – немає коштів. Тоді пояснив, що на моїй сторінці стався якийсь збій. А потім – і зовсім не з’явився в мережі. Телефони не відповідають. Оголошення видалене. Пізніше я знайшла відгук жінки, яка також була ошукана цим продавцем. Передзвонила на гарячу лінію ОЛХ, а там пояснили, що це шахрайство».

 

«Прийшла смс-ка: «Ви виграли машину. Детальніше – за номером». Мій друг передзвонив. Йому кажуть: так, дійсно, «Ви – щасливчик». Але треба скинуть 4 тис. грн. – податковий збір якийсь чи що. Він скинув. Тоді кажуть: «Ви хочете, щоб машину пригнали, то треба скинуть на заправку» або приїжджайте в Київ. Він каже, краще приїду в Київ. Його попередили: будуть журналісти, телебачення… Скинули адресу, де начебто повинно відбуватися вручення. Чоловік її навіть перевірив – чи є хоч така вулиця у тому Києві. Перед поїздкою ще раз передзвонили, мовляв якісь документи треба оплатити (страховка чи щось) – попросили ще пару тисяч. Скинув і те. Взяв із собою друга – поїхали у Київ. Нарядилися. Приїхали за адресою – а там житловий мікрорайон. І немає ніякого офісу, ну і ніякої ж машини теж».