Як дві гадяцькі мами з дітьми прибрали полігон від сміття

Чи багато треба, щоб влаштувати “суботник”? Знайти час, зібрати людей, взяти «спорядження» – рукавиці, пакети, граблі…  Це так важко – переконана більшість. А от Юлія Павлишин довела протилежне. Разом із кумою та синами навели лад на величезному полігоні – так званому «стрільбищі», що знаходиться в межах мікрорайону Цегельний («Кирпичний»)

 

                     

На карантині з’явився час на прибирання

«Ідея з прибиранням полігону виникла вже давно, але реалізувати її змогли тільки зараз. Я займаюся туризмом і  багато часу зазвичай проводжу в офісі. На карантині час знайшовся)», – розповідає Юлія.

Організували такий “суботник”  уперше. До роботи стали вчотирьох.   Діти погодилися допомогти , бо тут часто проводять час. На «стрільбищі» хлопці влаштували памп-трек (спеціальна велосипедна траса).  Часто катаються тут на звичайних велосипедах та BMX (спеціальні велосипеди для тренувань).

«…Та й для мене особисто, в умовах карантину, це місце дуже хороше для прогулянок на свіжому повітрі», – говорить Юлія.

За 4,5 години – 18 пакетів сміття

“Прибирати було моторошно навіть у двох рукавичках!»

На прибирання гадячани витратили  4,5 години. Зібрали 18 мішків із непотребом. І це не прості пакети для сміття, а ті, що використовуються для будівельних робіт, тобто – найбільші.

«Заповнили їх здебільшого битим склом, пластиковими пляшками, та  “цікавими” пляшечками з-під чогось незрозумілого. А ще – голками, шприцами та усіляким сміттям. Підозрюємо, що це місце було облюбоване наркоманами. Прибирати було моторошно навіть у двох рукавичках!» розповідає гадячанка.

Вивезли увесь непотріб власним авто.

Кілька мешканців тамтешніх будинків бачили прибиральників і тільки констатували факт, що ці місця потребують розчищення, але допомоги так ніхто і не запропонував. Лише тоді, як була зроблена публікація у Фейсбук, знайшлися «небайдужі»

 

«Чомусь у Фейсбуці люди реагують на такі вчинки, як на подвиги»

Коли виставили допис із фотографіям у мережу, люди дякували за роботу, дехто навіть пропонував допомогу. Хочеться, щоб гадячани свідомо організовувалися. І, як мінімум, не смітили у себе під носом!

Юлія закликала влаштувати такий собі «челендж» із прибирання – зробити фото «до» і «після».

«Ще можу додати, що залишилася неприбраною лісосмуга. А вдвох чи навіть учотирьох прибрати її нереально, потрібні руки і транспорт. Це інформація для тих, хто хотів би приєднатися до челенджу»