Як діють нововведені заходи примусового стягнення аліментів

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» передбачає кілька заходів для тих, хто має борг перед дитиною: обмеження виїзду за кордон; вилучення права на полювання та права на носіння зброї, а також тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами. І як показує практика останній захід уже діє.

На своїй сторінці у фейсбуці патрульна поліція розповіли, як у Кременчуці на вулиці Небесної Сотні, інспектори зупинили автомобіль RENAULT MAGNUM 440 за порушення правил дорожнього руху. Після перевірки документів патрульні з’ясували, що водій автівки обмежений в праві керування транспортним засобом через несплату аліментів.

Чоловік не мав постанови про закриття виконавчого провадження, тому поліцейські вилучили у водія посвідчення та склали протокол за ч.3 ст.126 КУпАП (Керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами).

Тож тепер чоловікові доведеться або ходити пішки або погасити заборгованість перед своєю дитиною чи дітьми.