Як зберегти “погоду в домі” під час карантину

Зараз багато сімей зіткнулося з проблемою у відносинах між чоловіком та дружиною, батьками та дітьми, які раніше не помічалися або замовчувалися.

А й справді, коли, ми перебуваємо на роботі більшу частину дня і повертаємося до дому на вечір, то постає питання: скільки у нас залишається часу на спілкування зі своїми рідними? Тепер, коли ми в умовах ізоляції, виникла необхідність постійно говорити з донькою чи сином, спілкуватися чи, навпаки, з чоловіком, слухати скарги батьків. Це початок ери навчання, навчання жити поруч…

Карантин зробив набагато більше, ніж сама людина. Він об’єднав нас, щоб ми стали ближчими і дорожчими. Щоб ми вчилися не просто говорити, а цінувати, тих, хто з нами поряд, вчилися любити, поважати, проводити час з дорогими нам людьми.

   Моя подруга зателефонувала мені з тривогою в голосі: “Не уявляєш, як я хочу вже не роботу! Не знаю, що робити, щоб уберегти сім’ю від цих конфліктів!”

Жаль, що ми навчилися користуватися сучасними технологіями і перестали говорити один з одним.

Отже, важливо зрозуміти, що ми можемо зробити? Як поводити себе в умовах ізоляції, щоб зберегти відносини з тими, кого любимо?

  По-перше, слухати уважно!

Почуйте людину, не важливо дитина це, дружина, чоловік чи мама. Слухайте так, ніби хочете почути себе.

По-друге, бути чесними!

Конкретизуйте власні проблеми. Як ви до них ставитеся? Що відчуваєте при цьому? Говоріть від себе, про свої почуття і бажання. Цим ви не образите людину і вас почують.

По-третє, шукайте рішення разом!

Відносини складна річ, але не одностороння. Тому важливо, коли приймаєте рішення, приймати його взаємно, рішення яке прийнятне для вас обох.

По-четверте, слідуйте правилам бесіди!

Зберігайте спокій. Це всього лише розмова з рідними, а не війна на полі бою…

Пам’ятайте, гарне партнерство – це не те, де немає проблем і конфліктів, а те, де є готовність відкрито і по суті їх обговорювати.
Бажаю усім нам спокою в душі та гарної погоди в кожному домі!

Автор: Тетяна Аколович, психолог-консультант.