Як зміняться ціни на нерухомість наступного року

2019-го нерухомість може трохи подорожчати. Водночас зменшиться кількість нових проектів на первинному ринку.

“Зміна вартості квадратного метра залежатиме від курсу долара, рівня мінімальної заробітної плати і від того, як будуть розгортатися останні події, пов’язані з воєнним станом”, – розповів віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал, пише Новое время.

За його словами, українці активніше стали купувати житло. Це пов’язано з програмами лояльності та фінансовими інструментами, які пропонують забудовники. Йдеться, наприклад, про розстрочку чи іпотеку. Завдяки цьому більший попит бачимо на первинний ринок нерухомості.

За словами аналітика SV Development Сергія Костецького, 2018-го близько на третину зменшилася кількість угод на вторинному ринку. Забудовники почали активно зводити смарт-житло.

“2019-го жодних колосальних змін не відбудеться. Буде незначне зростання цін на первинному ринку. Від курсу долара буде залежати цінова пропозиція на вторинному ринку. Можливо, побачимо незначний спад – до 5-7% від нинішньої ціни”, – спрогнозував експерт.

У середньому українці з кожним роком купують на 10% більше нерухомості.

“Основний інтерес на ринку житла зосереджений на економ-сегменті. У Києві, наприклад, до 80% попиту зосереджено на сегменті нерухомості 50 тисяч доларів”, – каже представник асоціації фахівців із нерухомості Едуард Бразас.

Ціни на вторинному ринку в третьому кварталі 2018-го зросли на 4% порівняно з аналогічним періодом 2017-го. На первинному ринку – на 5,5%, свідчать дані Держстату.