Як можна захиститися від інсульту

З 100 хворих, у яких діагностується це захворювання, в перші кілька тижнів, помирає понад 35, тому ні в якому разі не можна допускати його розвитку.
Що таке інсульт
Коли в мозку людини відбуваються порушення мозкового кровообігу, з’являються тромби і руйнуються судини, це називають інсультом. Захворювання вважається одним з основних, при якому найчастіше виникає інвалідність і смерть.
Європейські лікарі провели дослідження і результат його невтішний: на сто тисяч населення світу припадає 600 випадків хвороби з наслідками, аж до паралічу, який може становити 60%. При повному або частковому відновленні можливо реабілітуватись після мікроінсультів, а в інших випадках — повна реабілітація сумнівна або взагалі неможлива.

Група ризику
Люди з високим рівнем холестерину в крові, мають артеріальну гіпертонію і хворі на цукровий діабет, відрізняються тим, що інсульт може вразити їх частіше, ніж інших. Ризик інсульту зростає після 55 років, хоча в даний час інсульт «помолодшав» і його можна діагностувати у людей молодше 30 років, а то і у підлітків. Особливо схильні до захворювання люди, в родинах яких був інсульт, і ті, що мають генетичну схильність.

Профілактика інсульту
До профілактичних засобів, що допомагають уникнути хворобу, відносять первинні і вторинні профілактичні заходи. Первинні заходи профілактики — це робота, спрямована на усунення і зниження ризику захворіти інсультом. Вторинні заходи спрямовані на усунення причин виникнення патологій. До заходів профілактики відносять постійні медичні обстеження серцево-судинної системи і головного мозку. Це контроль стану крові на виявлення і визначення кількості ліпідів. Постійний контроль кількості холестерину і артеріального тиску.

Якщо людина постійно піддається стресам і нервовим зривам, то обов’язковим буде прийом заспокійливих засобів, а також легких антидепресантів, які допомагають заспокоїти нервову систему і відчути смак до життя. Коли у хворого на цукровий діабет підвищується рівень цукру (глюкози) в крові, то підвищується і ризик інсульту.
Харчування і здоровий спосіб життя
Про те, що здоровий спосіб життя допомагає запобігти багатьом хворобам, знають всі. А ось про харчування можна нагадати. Правильне харчування — це важлива умова для збереження здоров’я навіть в старості. В здоровому тілі, перефразовуємо, — якісний мозковий кровообіг.
В меню необхідно включати їжу, багату клітковиною. До таких продуктів відносяться овочі, фрукти, зернові продукти, зокрема, вівсянка. Збільшити вживання рослинних жирів і обмежити тваринні жири в стравах. Переважно їсти нежирні сорти риби, морську капусту та інші морепродукти, що містять мікроелементи, вітаміни та інші, корисні для організму, речовини.
file_64981 - "Репортер"