Як налаштуватися на позитив: поради гадяцького психолога

Один відомий психолог сказав, що не можна дати життю більше днів, але можна дати дню більше життя!
І справді! Як ми ставимося до нашого життя? До проблем, які зараз є актуальними? Як ми все сприймаємо і що відчуваємо при цьому? Чи зачіпає нас те, що відбувається в світі?
Хтось скаже: “Так, мені правда страшно і я дуже переживаю!” А хтось подумає, що його це не стосується, бо з ним нічого такого не може статися.

Більше, звичайно, бачу і чую наляканих людей. Серед них і мої рідні.
Недаремно мабуть відомий сигнал про допомогу SOS перекладається саме як Save Our Souls (спасіть наші душі). Саме душі, а не тіла! Чому так?

Зараз світ переживає не найлегші часи, і практично на кожного звалюються потоки негативу. Особливо від цього страждають люди чутливі, вразливі. Ті, хто не вміє захиститися від цього, відчувають стан тривоги, депресії, безсоння.
Як же допомогти собі змінити гнів на милість, негатив на позитив

  1. Намагайтеся шукати нотки позитиву навіть в самій темній ситуації, кличте на допомогу гумор – пережити важкі часи за допомогою сміху цілком можливо.
  2. Використовуйте кілька джерел для отримання інформації, бажано офіційні.
  3. Не зациклюйтеся! Гасіть гнів і агресію, як тільки вона у вас виникає – направте негативні емоції в творчість, в хобі або спорт.
  4. Турбуйтеся про здоров’я завжди! Старайтеся частіше перебувати на свіжому повітрі, приймайте душ – вода здатна зняти руйнуючі емоції.
  5. У всьому знаходьте позитив! Розправте плечі, посміхніться, глибоко вдихніть – це допоможе мислити позитивно.

Пам’ятайте, якщо долю не можна запобігти, можна змінити відношення до неї. А сонце, свіже повітря, гарний настрій та фізична активність – кращий рецепт для прокачки імунітету!

Психолог-консультант Тетяна Аколович