Як правильно накопичувати гроші: поради підприємця

Накопичення потрібно зробити звичкою. Щомісяця намагатися відкладати приблизно 10% від доходів. У майбутньому ці гроші стануть вашою подушкою безпеки, радить підприємець Олександр Тарченко.

“Поставте перед собою ціль, для чого збираєте гроші. Наприклад, плануєте через півроку поїхати відпочивати. Тоді легше робити заощадження”, – пояснює він, пише happymonday.ua.

За словами підприємця, не варто зловживати кредитами та розстрочками. Варто планувати власні доходи і витрати. Це вбереже від спонтанних і непотрібних покупок.

“Ніколи не ризикуйте всім, що маєте. Не зберігайте все в одному місці. Навіть скромні заощадження краще розділити. Частину перевести на картку чи депозитний рахунок. Решту зберігати в іноземній валюті. Крім того, заощадження можна інвестувати у нерухомість, цінні папери”, – говорить Тарченко.

Українські банки знижують ставки за депозитами. Найбільше упала прибутковість гривневих вкладів. Щоправда найменш вигідними залишаються валютні заощадження. Вклади в доларах і євро банки беруть максимум під 1,78%.