Як проголосувати не за місцем реєстрації: 5 кроків

Виборець, який хоче проголосувати не за місцем реєстрації, має зробити 5 кроків. Про це повідомляють у громадянській мережі “Опора”.

До 25 березня включно прийти до відділу ведення Державного реєстру виборців

Як правило, відділи ДРВ розташовані у будівлях виконкомів міст обласного значення або при райдержадміністраціях. Їхні адреси можна знайти за посиланням. З початку березня вони працюють і по вихідних.

Мати з собою паспорт та документи

Якщо виборець є внутрішньо переміщеною особою, то з собою необхідно буде мати лише паспорт. Інші виборці мають надати документи, які підтверджують необхідність зміни місця голосування.

Перелік таких документів не є вичерпним. Це можуть бути: довідка з роботи або навчання, квитки на літак або потяг, договір оренди житла.

Написати заяву, де вказати бажану дільницю для голосування та причину зміни місця голосування

Бланк заяви можна завантажити на сайті ДРВ, щоб заповнити заздалегідь, або взяти роздрукований у відділі Держреєстру виборців. У заяві необхідно вказати адресу фактичного місця проживання, або номер дільниці, на якій плануєте голосувати. Адреси дільниць можна знайти за посиланням.

Також необхідно зазначити причину зміни місця голосування. Для внутрішньо переміщених осіб це може бути формулювання на кшталт “зміна місця голосування відбувається через те, що виборча адреса перебуває на тимчасово непідконтрольній українській владі території”, а інші громадяни мають написати свою мотивацію для зміни місця голосування, яка підтверджена документами.

Отримати посвідчення про зміну місця голосування

Орган ведення ДРВ видасть посвідчення про тимчасову зміну місця голосування, де буде вказана дата виборів (31 березня 2019 року), а також номер виборчої дільниці для голосування.

Інколи таке посвідчення видають не одразу, а просять зайти за ним, наприклад, наступного дня.

31 березня прийти на нову дільницю

У день голосування, 31 березня 2019 року, необхідно буде прийти на цю нову дільницю з паспортом та посвідченням з 8:00 до 20:00.

Вибори президента мають відбутися 31 березня. Центральна виборча комісія зареєструвала 43 кандидата.