Як розпізнати дефіцит вітамінів

Під кінець зими багато людей страждають від гіповітамінозів – нестачі вітамінів. Про їхній дефіцит свідчить низка ознак, розповіла дієтолог-ендокринолог Юлія Бурякова

Симптоми гіповітамінозів:
— стомлюваність;
— слабкість;
— порушення сну;
— сухість шкіри;
— висипання на шкірі;
— ламкість нігтів, плями та смуги на нігтьових пластинах;
— січене волосся.
Медик також розповіла, що при дефіциті вітамінів страждає імунна система: можуть почастішати випадки захворювання на різні інфекції.

Найбільшу небезпеку гіповітамінози становлять для дітей, людей похилого віку, вагітних і годуючих жінок, людей з хронічними захворюваннями. Часто від нестачі вітамінів страждають прихильники різних дієт.

Коригувати гіповітаміноз можна за допомогою харчування. Бурякова порекомендувала урізноманітнити раціон, а при виборі овочів віддавати перевагу сезонним – капусті, редисі, замороженим та маринованим овочам. Кладезем вітамінів взимку є квашена капуста.

Якщо для боротьби з гіповітамінозами необхідні полівітамінні комплекси, приймати рішення про їхнє призначення повинен лікар за результатами аналізів. Самопризначення таких препаратів може призвести до передозування деяких вітамінів та алергічних реакцій, наголосила лікар.