Як якість сну впливає на тривалість життя

Найоптимальніший час для сну 21:00-00:00 ночі, розповідає Gazeta.uaкандидат біологічних наук Олександр Скороход.

” З настанням вечора в організмі підвищується рівень мелатоніну. О 9-й вечора він починає зростати і досягає свого піку о 12-й ночі. Цей проміжок найоптимальніший для сну. Якщо зсунути ці природні процеси, то з’являється безсоння, змінюється метаболізм мелатоніну. В організмі підвищується гормон стресу кортизон і зменшується дофамін – гормоном щастя”, – розказує науковець.

У середньому вночі людині потрібно 6,5 – 7 годин сну. Денний сон можна використовувати, як додаткову можливість відпочити.

“Науковці дослідили молекулярні механізми біоритмів на рівні білкових молекул. Виявилося, що найбільша частина людей може легко адаптуватися як до ритмів жайворонків, так і до ритму сов. Тут питання більш професійної гігієни: як правильно організувати роботу, щоб ефективно працювати”, – пояснює науковець.

Для збільшення тривалості життя важливо висипатися. Хронічне недосипання провокує розвиток різних хвороб.

Депресія і розлади сну пов’язані між собою на рівні клітин мозку. У мозку людей, які мають депресію, виявили зв’язок і зоною, що відповідає за короткочасну пам’ять, і корою, яка бере участь у формуванні емоцій.