Європейські країни борються за українських заробітчан

Європейські країни конкурують за українських робітників. Найбільше українських трудових мігрантів хочуть бачити у Чехії та Німеччині. Також серед лідерів Словаччина, Ізраїль та Польща. Найбільша заробітна плата в Ізраїлі та Німеччині 66,7 тис грн та 49 тис відповідно.

Дефіцит робочої сили в Німеччині становить 1,2−1,5 млн осіб. Це підштовхнуло німецьку владу ухвалити закон, що дозволяє місцевим компаніям підбирати і брати на роботу персонал із будь-якої країни світу, пріоритету для громадян Німеччини і ЄС вже не буде. Закон набуває чинності з березня 2020 року, пише nv.ua.

За рахунок більш високих доходів Німеччина може залучити українських заробітчан, що нині працюють у Польщі, Чехії та інших країнах Центральної та Східної Європи.

Німеччина, Чехія і Польща спрощують умови працевлаштування, збільшують квоти і зарплати.

Так, у Польщі з 2020 року на 15% підвищено рівень мінімальної оплати праці – майже до 600 євро — і обнулено 18% прибутковий податок для молоді до 26 років. А у Чехії квота на працевлаштування українців була збільшена вдвічі – до 40 тис. осіб, також спрощено схему отримання дворічних робочих віз.

Найпопулярнішими пошуковими запитами українців щодо вакансій за кордоном є робота офіціантом та водієм.