Офіційно про це планують оголосити вже наступного тижня, після 8 листопада. Такою інформацією, посилаючись на власні джерела, поділився кореспондент “Радіо Свободи” Рікард Юзвяк.

Про ймовірність виключення України із “зеленого списку ЄС” журналіст повідомляв ще 18 жовтня. Все – через погіршення ситуації з коронавірусом COVID-19. Втім, тоді цього так і не сталося. Тоді ж про це застерігав й міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Реакція МЗС на рішення ЄС

5 листопада після того, як Юзвяк повідомив про рішення послів Євросоюзу, його прокоментували в українському МЗС. Кулеба наголосив, що це – лише рекомендація для країн-членів ЄС. “Ми активно працюємо з партнерами, аби зберегти максимальну свободу подорожей для українців”, – запевнив урядовець.

Що це означає для українців

У коментарях до свого допису у твіттері журналіст уточнив, що теоретично люди, які вакцинувалися препаратами, схваленими у ЄС, матимуть можливість подорожувати. Втім, це вже залежатиме від рішень окремих країн-членів ЄС. Адже за це відповідають їхні міністерства охорони здоров’я.

“Зелений список” ЄС: що це таке

  • В Євросоюзі уважно стежать за ситуацією з коронавірусом у світі. Країни, де є позитивна динаміка та відсутні спалахи хвороби, вносять у спеціальний список. Його оновлюють кожних 14 днів.
  • ЄС рекомендує відкрити кордони для мандрівників з країн, які потрапили до відповідного переліку. Якщо країна вибуває з нього, громадянам цих держав радять заборонити в’їзд.