Із 1 січня можуть заборонити поліетиленові пакети

17 вересня Верховна Рада розглянула в другому читанні законопроект «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Про це повідомляє народна обраниця Валерія Заручко на своїй сторінці в Facebook.

«Щорічно кожен українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів, у той час, як в ЄС цей показник становить менше 90 пакетів. Усього близько 6 % загальної кількості пізніше направляють на переробку. В Україні на людину щороку припадає понад 500 викинутих поліетиленових пакетів», — йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Також нардеп повідомила про те, що законопроект, який в разі прийняття вступить в силу 1 січня наступного року, вводить заборону на використання поліетилену товщиною до 50 мкм в магазинах і ресторанах. При цьому обмеження не поширюються на первинну упаковку м’ясо-рибних і сипучих продуктів.

Заручко для прикладу наводить деякі дані: середній час розкладання пластмас — від 400 до 700 років. Поліетиленових пакетів — 100–200 років. При розкладанні пластмаси утворюються дрібні елементи і хімічні речовини. Усе це потрапляє в організм тварин і птахів, через харчовий ланцюжок добираючись і до людини. Біорозкладаний же пластик може вивільняти метан — парниковий газ, що тягне за собою глобальне потепління.

Джерело.