10 липня – День Самсона сіногнія, Самсона Странноприїмця

10 липня – День Самсона сіногнія, Самсона Странноприїмця. У цей час починає цвісти лопух. Є в цього дня і особливі прикмети. Про це повідомляє Supermg.com.

У православній церкві 10 липня вшановують пам’ять Самсона Странноприїмця – сина благочестивих і заможних римлян. Самсон свого часу отримав досить гарну освіту і, зокрема, вивчав лікарське мистецтво. Завдяки доброму серцю, він безоплатно допомагав хворим людям. Коли батьки Самсона померли, то він звільнив усіх рабів, а стан роздав бідним та нужденним. Бог побачив благі справи Самсона і нагородив його даром чудотворення. У той час країною керував імператор Юстиніан, який важко захворів і покликав цілителя Самсона, звернувшись до нього за допомогою. Самсону варто було тільки доторкнутися до хворого місця – і Юстиніан став здоровим. Імператор вирішив щедро нагородити Самсона, але він від подяки відмовився і попросив просто побудувати лікарню і притулок для знедолених. Після цього сам Самсон став керувати лікарнею і притулком, до кінця життя допомагаючи оточуючим.

У деяких регіонах 10 липня було прийнято приводити коней до церкви і злегка окропляти їх святою водою. Робилося це перед повторним розорювання полів. Якщо на Самсона було сухо, то проводили полив дерев. Саме зараз, 10 липня, проходила підготовка до покосу – вдруге розорювали поля, які залишили на пар. Як відомо, велика частина пара відводиться під озимі культури, а решту засівають ярим хлібом навесні.

Народні прикмети на 10 липня

Дощ на Самсона – дощі будуть постійно йти аж до самого Бабиного Літа

Кучеряві хмари 10 липня пливуть з північної сторони, то це віщує посуху. Якщо хмари пливуть із Заходу, то буде погана погода.

Сіно зеленого кольору на Самсона – буде багато гречаної каші. Чорне сіно 10 липня віщує багатий рік на пшоняну кашу.

На листі кінського щавлю з’явилися липкі крапельки соку – прикмета того, що через два дні піде дощ.

Джерело.