Одні дієтологи стверджують, що молоко вкрай необхідно в раціоні будь-якої людини, як пряме джерело кальцію, інші ж попереджають про наявність в ньому тваринних жирів, вкрай негативно впливають на організм людини. Та ж ситуація з рибою: так, вона вкрай необхідна людині, оскільки насичена корисними жирами Омега-3, але вона і настільки ж небезпечна, так як «нафарширована» ртуттю і свинцем. І таких прикладів – неймовірна кількість.

Сьогодні ми спробуємо розвінчати кілька таких міфів.

• Голодування, як спосіб схуднути – це, мабуть, один з найпоширеніших міфів. Насправді голодування, як це не парадоксально звучить, за висновками багатьох фахівців, якраз навпаки, – відмінний спосіб набору ваги. А все через те, що в перший час голодування організм «харчується» запасами енергії – глікогеном, за рахунок якого виходять зайві запаси води з організму, відповідно з ними і зайві кілограми. Але це лише ілюзія. Після виходу з голодування разом з водою буде відновлена і вага, причому навіть більша, ніж була спочатку.

• Найефективніші – білкові дієти. На противагу білків завжди ставляться вуглеводи, «завдяки» яким, нібито, необмежено набирається вага. Почасти, це, звичайно, правда, але в цьому випадку мова йде про борошно тонкого помелу, простий цукор, оброблених крупах. Але крім них існують і «корисні» вуглеводи, про які багато хто, на жаль, забувають або ж свідомо виключають з раціону. Але це категорично невірне рішення, так як вуглеводи – найважливіший компонент для нашого організму, без якого неможлива нормальна життєдіяльність людини.

• Тільки роздільне харчування корисно для організму. Дане питання протягом десятиліть викликає найзапекліші суперечки, як серед фахівців, так і у простих обивателів. Прихильники даного питання глибоко переконані, що поділ продуктів впливає на краще перетравлення і засвоєння їжі в організмі, на відміну від експертів, які доводять науковими фактами, що організм людини ще здавна пристосований до сприйняття спільної їжі. Крім того, існує величезна кількість продуктів, що включають в себе як білки, так і вуглеводи. Такими є, наприклад, деякі молочні продукти, бобові.

• Від сухарів не так поправляються як від свіжого хліба. Це не так, оскільки сухарі містять в собі ще більшу кількість калорій, ніж свіжий хліб, але корисніше вони для організму тим, що не мають властивості розбухати в кишечнику і легше засвоюються організмом.

• Білий хліб калорійніший за чорний і за хліб з висівками. Міф. Якщо порівняти 100 грамів будь-якого хліба, калорій в них буде однакова кількість. Інша справа, що чорний хліб і хліб з висівками, на відміну від білого, має в своєму складі значно більшу кількість клітковини і інших корисних складових, таких як вітаміни і мінерали.

• Чим рідше і менше їсти, тим краще для фігури. Ця думка вірно лише частково. Насправді за день людині необхідно приймати 4-5 прийомів їжі, але в невеликих кількостях.

• Салат із зелені і свіжих овочів – засіб для схуднення. Насправді це правильно, але частіше за все, в чистому вигляді така їжа не вживається. У неї додаються різні соуси, які як раз і містять калорії, що перевищують допустиму норму. Тому зелень в будь-якій кількості – «так», а ось із заправками треба бути обережними.

• Фрукти перебивають апетит. Це зовсім невірно, так як з’їдене на перекус яблуко «розпалює» апетит значно сильніше інших продуктів. Тому вживання фруктів, звичайно ж, необхідно, але не замість основного прийому їжі, а в перервах між ними і ні в якому разі не «після», оскільки в такому випадку сповільнюється процес травлення, губляться корисні властивості продукту, утворюється надмірна кількість газів і процес гниття.

• Рослинні масла не сприяють набору ваги. Насправді рослинні масла або як їх називають «пісні» містять в собі до 98% жиру, але на відміну від тваринних жирів, які не виробляються нашим організмом самостійно. Для людини однаково корисні як рослинні, так і тваринні жири, але за умови виконання золотого правила – все добре в міру!

• Після їжі корисно жувати жуйку. Міф. Так, дихання на короткочасний проміжок вона освіжає, але ось про безпеку зубів тут говорити навряд чи варто, так як практично всі жувальні гумки мають в своєму складі цукор, тому по руйнівному впливу на зубну емаль її можна прирівняти до тих же цукерок. Крім того, якщо жувати будь-яку жуйку більше трьох хвилин можна завдати серйозної шкоди слизовій оболонці шлунка