10 способів визначити, що вам брешуть прямо зараз

Люди не люблять, коли їм брешуть. Але від цього брехунів в світі не меншає. Збрехати можна про дрібниці, а можна і приховати щось велике, наприклад, зраду. Як дізнатися, що людина вам бреше?

Зробіть це за допомогою 10 хитрих психологічних прийомів.

1) Якщо людина не відповідає прямо, а ухиляється – їй є що приховувати. Вона може відповісти питанням на питання. Наприклад, навіщо вам це треба або який сенс вам це знати?

2) Людина багато говорить. На ваше конкретне питання ви отримали відповідь, але відповіді там не було? Їй є що приховувати.

3) Вона торкається до обличчя. Під час відповіді на ваше запитання людина чіпає ніс, щоки і губи? Мабуть зараз вона говорить вам неправду.

4) Червоніє. Причому може почервоніти все обличчя або окремо вуха або щоки. Справа в тому, що хвилювання підсилює кровообіг і до обличчя крові надходить більше.

5) Брехунець мало жестикулює. Просто він розуміє, що ви можете помітити його брехливі жести і вважає за краще не видавати себе.

6) Бере короткий тайм-аут перед відповіддю. Брехун може закурити, зробити ковток води або глибоко вдихнути. За ці кілька секунд він продумує як вам збрехати.

7) Він може повторити питання. Брехуни люблять повторювати питання перед початком відповіді на нього.

8) Мова може сповільнитися або прискоритися. Просто брехун таким чином намагається себе не видавати, хоча виходить навпаки.

9) Цікавтеся деталями розповіді. Брехун може «плутатися в показаннях» і забуває, про що говорив раніше.

10) Дивіться в очі. Очі можуть «бігати», якщо вам бреше звичайна людина. Професійний брехун буде стояти з порожнім поглядом, про який говорять «нуль емоцій».

Джерело: variat.com.ua