11 лютого – Лаврентія Римського, особливий день, коли можна просити зцілення від очних хвороб

11 лютого – Лаврентія Римського, особливий день, коли можна просити зцілення від очних xвороб.

Прикмети на 11 лютого: що категорично не можна робити в день Лаврентія. Джерело

11 лютого згадують про святого Лаврентія Римського, архідиякона християнської громади. Будучи однією з жеpтв гонінь за віру, учинених імператором Валеріаном, Лаврентій навіть перед неминучою карою, в темниці, не падав духом, зробивши християнами багатьох з інших в’язнів і чудесним чином зцілюючи xворих.

З тих пір, в цей день до нього в молитвах зверталися ті, хто хотів попросити у святого Лаврентія зцілення від очних xвороб або навіть від сліпоти.

Прикмети на 11 лютого

Погода в лютому – мінлива, і про це в день Лаврентія народ говорив: “І теплом приголубить, і морозом відлупцює”, ” день Лаврентія то січнем потягне, то березнем потягне”.

Щоб дізнатися, якою буде погода в наступному місяці, дивилися на місяць. Якщо Лаврентій приходив з молодиком – денна погода передбачала погоду другої половини місяця, а якщо на зростаючий місяць – то першу його половину.

Були й інші погодні прикмети.

Дим з пічної труби коромислом передбачав, що скоро прийде тепло, шумливі дерева в лісі – сильний вітер, а якщо дрова ніяк не бажали розгоратися в печі – бути відлизі.

Вірили в те, що відьми на Лаврентія заламують суху траву, вкриту снігами, і це неодмінно звернеться підвидом псування, тобто заподіє господареві цього поля зло. І, щоб захиститися, по кутах поля встромляли чортополох, який, як відомо, всяку нечисту силу відлякує.

Люди, народжені 11 лютого, ніжні, але дуже витривалі.

Джерело.