12 способів, як шахраї наживаються на коронавірусі

Ажіотаж навколо коронавіруса став справжньою золотою жилою для тих, хто хоче заробити на загальному страху і стресі

Пропонуємо розглянути основні види спекуляції і шахрайства на коронавірус:

Аптечки “все включено”

Аферисти пропонують через інтернет замовити набір ліків “Стоп-коронавірус”. Шахраї стверджують, що в такій аптечці є все, що необхідно для лікування і профілактики коронавіруса. Аптечка доступна для замовлення і відправки в будь-який момент.

На масові замовлення знижка: – При покупці даної аптечки ви отримаєте стандартний набір з антисептика. парацетамолу, бинта, маски і якоїсь мазі.Все це поштучно ви можете купити в аптеці і набагато дешевше.

Вакцина

Шахраї також “розробили” власну вакцину від коронавируса. Як повідомляється, щеплення від COVID-19 обійдеться від 2500 гривень. В описі товару зазначено, що розроблену дану протиотруту в Ізраїлі кращими фахівцями своєї справи.

Вакцини від коронавіруса на даний момент ще немає!

Профілактика застуди замість COVID-19

У мережі пропонують придбати профілактичні засоби, які повинні вберегти від будь-якого вірусу. У кращому випадку, довірливим покупцям “впарюють” лікарський засіб, який в медицині використовують для профілактики під час застуди. Але продавці переконують і запевняють, що їх “препарати” дуже дієві і після прийому курсу можна нібито їхати навіть в Китай і не боятися інфікування.

Це просто обман!

Послуги «пенсійного фонду» та грабіж пенсіонерів

Шахраї, користуючись карантином, під виглядом співробітників Пенсійного фонду обманюють людей похилого віку. Так, нібито завідуюча Пенсійного фонду дзвонить пенсіонерам і повідомляє, що терміново всім потрібно поміняти старе пенсійне посвідчення на електронне. Ходити нікуди не потрібно, а прийдуть дві співробітниці, заберуть старе посвідчення і через 5 днів принесуть нове, але всі наявні будинку гроші, потрібно терміново покласти на картку.

Приїхавши люди забирають гроші, посвідчення і їдуть.

Доставка продуктів додому

Під виглядом волонтерів аферисти обходять одиноких пенсіонерів та пропонують допомогу в покупці продуктів або ліків.
Шахраї забирають гроші і пропадають.

“Чистка” квартир

Злодії, під виглядом співробітників епідеміологічної служби проникають в житло і просять всіх покинути приміщення на час дезінфекції.
Після знезараження, з квартири пропадає все цінне.

Злодії в масках

Шахраї в медичних масках скоюють крадіжки, як в приватних квартирах, так і в магазинах. Медичні маски істотно знижують впізнаваність злодіїв.

Продаж масок і антисептиків

В Інтернеті пропонують купити медичні маски і дезінфікуючі засоби, проте, відправка товарів по повній передоплаті.
В результаті покупець не отримує своє замовлення і втрачає гроші.

Допомогу від держави 1000 гривень

Шахраї під виглядом соціальних працівників дзвонять громадянам або надсилають смс і повідомляють про «державну допомогу» в розмірі 1000 гривень, яку виплачують усім на боротьбу з коронавірусів. Для отримання цієї допомоги необхідно назвати дані людини і карти банку.

Мета шахраїв дістати необхідну інформацію і заволодіти грошовими коштами що знаходяться на мапі людини.

Дійсно з 1 квітня пенсіонерам розмір пенсій яких не перевищує 5000 гривень, соціальним пенсіонерам та особам з інвалідністю буде виплачена одноразова грошова допомога в розмірі 1000 гривень, але вона буде зарахована автоматично на пенсійну картку.

Поїздки на міжмісто

Тут все просто – після припинення міжміського повідомлення, інтернет рясніє оголошеннями по послугах заміських поїздок приватним транспортом. Схема шахраїв дуже проста і банальна: Через велику завантаженість і підвищеного попиту, так звані «водії» просять передоплату на карту, в якості гарантії майбутньої поїздки, так би мовити бронь.
Потім «водій» просто зникає.

Розсилка спам-повідомлень

Зокрема, зловмисники відправляють листи з новинами як би від офіційної організації, але насправді їх мета – змусити потенційних жертв натиснути на шкідливі посилання.

Як правило, після переходу на таке посилання користувач може встановити шкідливі програми на пристрій, які здатні викрадати персональні дані або дані для входу в систему.

Благодійні збори

Також поширеним видом шахрайства є використання теми благодійності, щоб змусити жертву купити вакцину для дітей в своїй країні або в своєму місті. У випадку з коронавірусів зловмисники використовують вже існуючу схему шахрайства, адаптуючи контент під COVID-19.

Людей, які отримують електронні листи і СМС на тему коронавируса, просять надіслати гроші на гаманці зловмисників. У глобальному масштабі даний вид шахрайства досить фінансово-привабливий для злочинців.

Це лише кілька прикладів того, як злочинці намагаються отримати вигоду завдяки глобальній проблемі, маніпулюючи емоціями людей. Тому необхідно бути уважним і пильним і вміти виявляти шахрайство. Ми підготували кілька правил, які допоможуть захиститися від шахрайства:

  • Не натискайте на посилання і не завантажуйте вкладення, надіслані від невідомих джерел.
  • Ігноруйте повідомлення, в яких вас просять ввести банківські дані або дані для входу в обліковий запис електронної пошти або соцмережі. Як правило, саме зловмисники з метою шахрайства виманюють подібну інформацію у користувача.
  • Остерігайтеся електронних листів, які викликають почуття тривоги і закликають вас вжити термінових заходів, у випадку з коронавірусів начебто покупки ліків або вакцини.
  • Будьте обережні з проханнями нібито від благодійних організацій.
  • Не відправляйте передоплату за ті чи інші послуги або товари неперевіреними продавцям. Читайте відгуки, дивіться рейтинги.
  • У разі спілкування з представниками соціальних служб, благодійних організацій – перевіряйте у них посвідчення і документи, що підтверджують особистість. І обов’язково зателефонуйте на стаціонарний номер в ту службу, яку вони представляють.