14 жовтня – День захисника України

 

Свято виникло на тлі підсилення в суспільстві ідей декомунізації і збройної агресії Росії на Донбасі і в Криму. Президент Петро Порошенко встановив 14 жовтня державним святом своїм Указом від 14 жовтня 2014 року. Водночас він скасував святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого, який в СРСР був Днем Радянської армії та військово-морського флоту.А пізніше глава держави виступив з ініціативою зробити цей день вихідним.

Вперше День захисника України у 2015 році відсвяткували під гаслом “Сила нескорених”. Президент Петро Порошенко заявив, що саме силу нескорених продемонстрували українські воїни, які відстоюють незалежність та суверенітет України у війні з російським агресором. На його думку, День захисника України має стати всенародним святом, таким як День Незалежності, Великдень чи Різдво.

Датою свята не випадково обрали 14 жовтня, адже в цей день відзначають і День українського козацтва, символом якого була Богородиця.

Дорогі військовослужбовці, захисники!

Щиро вітаємо вас з Днем захисника України, Днем українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці.
Ці знаменні дати нерозривно пов’язані між собою, символізують зв’язок поколінь. Багато сторінок історії нашої держави є героїчними. Кожна епоха славиться іменами мужніх захисників, які віддали свої життя у боротьбі за незалежність, територіальну цілісність та суверенітет України.

Бажаємо нашим захисникам стійкості, сили духу, мужності, успіхів, міцного козацького здоров’я, незламної волі до перемоги. Усім нам – мирного неба над головою, щастя, добра, родинного тепла та благополуччя.