16 КВІТНЯ – ПРЕПОДОБНОГО МИКИТИ, ОСОБЛИВИЙ ДЕНЬ, КОЛИ В ЖOДНОМУ РАЗІ НЕ ВАPТО НІКОМУ НІЧОГО ОБІЦЯТИ

16 квітня – преподобного Микити, особливий день, коли в жoдному разі не ваpто нікому нічого обіцяти.

Прикмети на 16 квітня: що треба і що категорично не можна робити в день Микити. Джерело

16 квітня православні християни вшановують пам’ять преподобного Микити Сповідника.

Святий Микита народився близько 760 року на північному заході Малої Азії, в благочестивій родині. Мати помepла, коли хлопчикові було вісім днів, а батько, якого звали Філарет, прийняв чернецтво. Дитина виховувалася бабусею і з юнацьких років хлопчик прислуговував у церкві, перебуваючи під духовним керівництвом відлюдника на ім’я Стефан.

Останній в 782 році направив юнака в Мидикійської монастир, який в цей період керувався ігуменом Никифором сповідником і славився суворістю статуту і благочестивим життям. У 790 році патріархом Константинопольським Тарасієм молодий подвижник був висвячений в сан ієромонаха, а пізніше став наступником святителя Никифора Сповідника з управління монастирем.

Життя подвижника було відзначено даром чудотворення.

Читайте також: Бабуся вчила, що Вербна неділя – найкращий час для батьків, щоб заxистити своїх дітей від лиxа. Ось як завжди вона це робила, і мене навчила

16 квітня відзначається Микитин день. А в народі його називають – свято рибалок.

Постарайтеся в цей день нікому нічого не обіцяти, не перебуваючи в повній впевненості, що ви зумієте стримати дане слово. Навіть об’єктивні обставини не повинні перешкодити вам зберегти репутацію чесної і відповідальної людини.

Прикмети 16 квітня

Спостережні люди дивляться на Микитин день, о котрій закривається мати-й-мачуха, так як вважається, що якщо це сталося в проміжку з 17 до 18 годин і при цьому світить сонце, то незабаром похолодає.

Помітили, що в другій половині дня подув сильний вітер, значить, влітку можна очікувати багатого врожаю, проте, якщо він був північним, то буде багато дощів.

Не варто сподіватися на щедрий улов, якщо на цю дату видався дощовий день.

Відчули, що після першого грому стало набагато прохолодніше – літні місяці не потішать теплом.