2 вересня – Самойлін день

У православ’ї 2 вересня  Самойлін день  відомий як день пам’яті пророка Самуїла, який вважався захисником і покровителем усіх селян і знедолених людей. Про це повідомляєUkr.media.

2 вересня вранці вирушали до церкви, щоб помолитися Самуїлу і попросити у нього гарної погоди.

Відомо, що Самуїл з’явився на світ в досить важкий час, коли люди ще не вірили в Бога і поклонялися ідолам. Завданням Самуїла було повчання народу на шлях істинний. Зробити це було досить складно, оскільки в той час при владі перебував первосвященник Ілля, і моральне розкладання людей в Ізраїлі досягло апогею. Зовсім скоро на ізраїльтян напали племена філістимлян, які захопили найвідомішу святиню  Ковчег Нового Завіту. Але Самуїл тут же закликав одноплемінників до покаяння, знайшов слова для того щоб надихнути їх боротися за свою свободу. Вважається, що саме після цього почалося відродження народу. Цьому значною мірою сприяли так звані “пророчі зімни” Самуїла, які дозволяли пробудити в людях патріотизм. Зовсім скоро Самуїл став верховним суддею і правил дуже мудро. Однак, коли він постарів, люди злякалися, що після смерті Самуїла знову почнеться анархія. Саме тому, вони звернулися до Самуїла з проханням призначити правителя, який стане його наступником. Самуїл помолився Богу, і той велів зробити так, як просять люди, але попередив, що це спричинить нещастя. Тоді Самуїл призначив своїм наступником Саула, таємно помазав на царство Давида.

Самуїл вважався заступником чоловіків. Тому, 2 вересня вшановували представників сильної статі. Важливо було приготувати багато смачних страв, щоб господар будинку наївся і залишився задоволений частуванням. До речі, оскільки 2 вересня з’являлася велика кількість грибів, то їх часто можна було побачити на столі. Особливою популярністю в народі користувалася смажена картопля з грибами.

Народні прикмети на 2 вересня.

Журавлі високо і не поспішаючи летять  відповідно до прикмет осінь буде теплою.

2 вересня багато горобини виросло  восени буде багато дощів.

2 вересня потрібно обов’язково накрити багатий стіл, щоб господар був завжди добрим і ситим  тоді у нього і робота буде вдалою.

Джерело.