23 березня – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

Сьогодні магічний день – свято Василини

 

У цей день світ відзначає День однакових шкарпеток, День «OK», День красивого погляду і Всесвітній день метеоролога.

В США святкують День цуценят, День умочування чіпсів і День тосту «Мельба», в Болівії – День моря, в Україні – День працівників культури та народного мистецтва, у Киргизстані – День оцінювача, в Анголі – День визволення Південної Африки, на Балі – День тиші.

Пам’ятні дати 23 березня, річниці та події

У 1743 році в Лондоні була вперше виконана ораторія Георга Генделя «Месія». В 1839 році в бостонській газеті Morning Post вперше з’явився вираз O. K. – варіант жартівливого скорочення фрази «oll korrect». У 1841 році в Лондоні Річард Бірд відкрив перше в Європі фотоательє. А перше в світі фотоательє на рік раніше відкрив у Нью-Йорку Олександр Уолкотт.

false

У 1876 році була запатентована електрична лампочка. У 1891 році вперше була використана сітка на футбольних воротах. Сталося це у Англії, матчі між футбольними збірними Півночі і Півдня країни. У 1983 році, виступаючи по національному телебаченню, президент США Рональд Рейган вперше виступив з ініціативою розробки СОЇ – Стратегічної оборонної ініціативи. У 1998 році на 70-й церемонії вручення Оскара фільм Джеймса Кемерона «Титанік» отримав 11 нагород. У 2001 році в Тихому океані була затоплена науково-дослідна орбітальна станція «Мир» У 2019 році президент Казахстану підписав указ про перейменування столиці держави у Нур-Султан.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 23 березня вшановує пам'ять Святої Василини / фото УНІАН

Православна церква 23 березня вшановує пам’ять Святої Василини. Відомо, що вона загинула мученицькою смертю, коли їй було лише 9 років. У народі цей день називають Василиною – володаркою весняних вод. Вона знала таємницю того, як уникнути паводків. Тому селяни зверталися до неї за допомогою великої весняної води. Ідеальний день для самоаналізу і медитації. Що сьогодні не можна робити

Уникайте в цей день грубої і жирної їжі, оскільки вона погано вплине на ваше самопочуття.

Прикмети на 23 березня

Здавна існують погодні прикмети на цей день: – журавлі прилетіли – весна буде теплою; – холодний вітер – зима ще довго протримається; – гроза – рік буде врожайним; – прилетіли ластівки – можна вирушати на риболовлю, клювання буде гарним; – навколо Місяця кола – піде дощ.

23 березня іменини

Іменини у Кіндрата, Павла, Віктора, Никифора, Леоніда, Василіси, Галини, Дмитра, Ніки, Кіндрата, Анастасії, Дениса і Михайла.

Джерело: https://www.unian.ua/lite/holidays/10923722-23-bereznya-2020-yake-sogodni-svyato-prikmeti-i-imeninniki-shcho-sogodni-ne-mozhna-robiti.html