4 альтернативи повітряним кулькам на випускний

Традиція випускати кольорові «атрибути свята» у повітря живе в полтавських школах вже не один рік. Хвилинна радість пізніше виливається в екологічну катастрофу для тварин і природи, бо кульки, які падають, залишаються на землі і ніхто не прибирає їх.

Серед випускників і Дмитро. Він розповів, що цьогоріч у його школі також планували випустити більше 10-ти кульок на святі останнього дзвоника. На його думку, це є абсолютно недоречним елементом свята і несе велику загрозу природі:

«Мені 17 і я розумію, що через ці кульки багато біди, а мої вчителі чомусь ні. Думаю, що для випускного класу є інші шляхи залишити після себе слід у школі. Я пропонував посадити дерево десь на території і однокласники зі мною погоджуються, бо це реально правильно. Мабуть, ми так і зробимо».

У зв’язку з погіршенням екологічного стану в місті, ЗМІСТ підготував для полтавських школярів добірку «замінників» повітряних кульок на випускний:

1. Дерево замість кульки

Флешмоб «Кулька може вбити» започаткували вінницькі школярі. ЗМІСТ також приєднується до нього і радить випускникам посадити дерево, яке ще багато років нагадуватиме вчителям про ваш клас. Дерево живе набагато довше, не шкодить природі, а навпаки є її частиною. Та й емоції від доброї справи на корить навколишнього середовища житимуть довше ніж хвилинна радість від кульки у небі.

Дерево на згадку (Джерело - ukranews.com)

Фото: Дерево на згадку (Джерело – ukranews.com)

2. Напис на згадку

На території багатьох полтавських шкіл можна побачити написи на асфальті з роком і побажанням від випускників. Такі «листівки» не шкодитимуть атмосфері та радуватимуть око вашого класного керівника. Нехай цей напис не вічний, але житиме довше ніж кілька «атрибутів свята», що летять за обрій. Єдине, що потрібно напис узгодити з класним керівником та адміністрацією школи.

Напис на згадку (Джерело - karelia.social)

Фото: Напис на згадку (Джерело – karelia.social)

3. Голуб миру

Традицію випускати голубів пов’язують з весіллям, але якщо вашому класу ну дуже кортить щось відпустити у небо, то немає нічого кращого ніж птах. Тим паче, що цей птах повернеться до власника. Враження будуть не гірші, ніж від запуску кульок.

Голуб миру (Джерело - shkvarki.org)

Фото: Голуб миру (Джерело – shkvarki.org)

4. Замість кульки – життя

Одна звичайна гелієва кулька вартує близько 40-ка гривень. Тим паче, що інколи випускники купують по дві-три кульки ніби для кращого ефекту. Враховуючи, що у випускних класах більше 30-ти дітей на кульки витрачають достатньо серйозні суми.

Ці кошти можна відправити на благодійність, або людині, яка потребує операції. Тим самим ваш клас може долучитися до благодійної ініціативи і врятувати людини життя.

Замість кульки - життя (Джерело - 0532.ua)

Джерело.