41 навчальний заклад з України увійшов до регіонального рейтингу університетів

До рейтингу найкращих університетів країн Європи та Середньої Азії, що розвиваються, на 2022 рік потрапив 41 заклад з України.

Про це повідомило Міністерство освіти і науки.

Рейтинг уклав глобальний науково-дослідний консультаційний центр QS Quacquarelli Symonds. Його директор Бен Саутер назвав кількість українських закладів вищої освіти рекордом в історії регіонального рейтингу.

Але присутність України у першій сотні рейтингу скоротилася з чотирьох до трьох університетів через загальне зниження показників.

Найкращими університетами України у рейтингу вказали Київський національний університет імені Тараса Шевченка – 35-те місце у 2022 році (33-тє – у 2021-му), Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” – 63-тє (66-те), Харківський національний університет імені Василя Каразіна – 69-те та 67.

“Розвиток вищої освіти – один із пріоритетних напрямів діяльності МОН. Покращення якості надання освітніх послуг, розвиток академічної мобільності та збільшення фінансування для проведення наукових досліджень в університетах допомагає стимулювати роботу закладів вищої освіти”, – сказав міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Для складання регіонального рейтингу враховували десять показників: академічна репутація закладу освіти, його репутація серед роботодавців, співвідношення кількості викладачів та студентів, кількість публікацій на одного викладача і співробітника, кількість цитувань на одну публікацію, частка іноземних викладачів і співробітників, частка іноземних студентів, частка викладачів та співробітників з науковим ступенем, глибина міжнародних наукових колаборацій та присутність закладу освіти в онлайн-середовищі.