7 секретів, як збільшити урожай малини в кілька разів

У рідкісного городника не знайдеться на дачній ділянці декількох кущів малини, інформує Ukr.Media.

Але не завжди ця благородна ягода може обдарувати садівника щедрим урожаєм.

Якщо куплені саджанці елітних сортів, то можна не турбуватися. Але якщо малинник дістався у спадок, то тут без гарного догляду та деяких агротехнічних хитрощів не обійтись.

Затемнена ділянка не для малини

Ця рослина любить сонце, природне освітлення. Невелику тінь вранці і ввечері вона перенесе спокійно. Але днем для хорошого розвитку і визрівання смачних плодів їй потрібно сонце і ділянку без протягів. Тоді вона зможе порадувати хорошим урожаєм.

Дотримання правильного поливу

Малина любить воду. Але не слід занадто захоплюватися цим і створювати навколо неї болото. Орієнтуватися на погоду. Пересихання ґрунту теж не слід допускати. У цьому разі урожай можна отримати дрібними засохлими ягодами.

Культура невибаглива

Якщо перед посадкою було проведено підживлення (перегноєм або компостом), то такого харчування малині вистачить на тривалий час. Якщо таких процедур не було вироблено, потрібно все це зробити навесні.

Кущі малини швидко розростаються

У вегетативний період з’являються нові пагони. І щоб вони не витягували живильні соки з основних кущів, слід видаляти молоду поросль. Але робити це треба правильно. Не витягувати і не викопувати. А потрібно обрізати секатором під саму підставу.

Догляд і турбота

Щоб не особливо піклуватися про полив, слід мульчувати ґрунт. Тут нададуть допомогу звичайні городні бур’яни. Але спочатку слід видалити з них насіння, щоб потім не довелося прополювати малинник. Хороша мульча вийде з тирси. Чисто і екологічно безпечно.

Підв’язування

З часом малинник розростається. Нижній шар гілок знаходиться в тіні і не дає врожаю. А верхні гілки під вагою ягід нависають над ним. Щоб цього не сталося, кущі потрібно підв’язати, тоді кожна гілка отримає достатньо світла.

Малина не особливо піддається нападкам шкідників

Але якщо таке сталося в період плодоношення, не варто використовувати хімічні препарати. Потрібно постаратися обійтися народними засобами. А після збору врожаю видалити старі гілки, щоб вони не заважали молодим паросткам набиратися сил до наступного сезону.

Слідуючи не складним правилам по догляду за культурою, завжди можна отримати чудовий урожай смачної малини. Влітку ароматна ягода з масою вітамінів. Взимку як перший засіб від застуди і нагадування про літо.

Джерело.